Xiaomi SU7 elektrikli otomobilin Haziran ayı satış rakamı açıklandı!

Bir teknoloji devi olarak elektrikli otomobil pazarına hızla giriş yapan Xiaomi, özellikle kendi ülkesinde SU7 modeli ile beğenileri toplamayı başardı. Her ay binlerce satış kaydeden Çinli şirket, bugün Xiaomi SU7 Haziran 2024 satış rakamlarını açıkladı. İşte Xiaomi’nin elektrikli otomobil satış rakamları.

Xiaomi yıl sonuna kadar 100 binden fazla SU7 satmayı planlıyor!

Bildiğiniz gibi elektrikli otomobil pazarında Çinli birçok marka mevcut. Bunlardan birisi de Xiaomi. Şimdiye kadar akıllı telefonları ile öne çıkan şirket, ürettiği elektrikli otomobilin başarısı ile şüphesiz herkesi şaşırttı. Bu başarıyı satış rakamları ile belgeleyen Çinli şirket, Xiaomi SU7’nin Haziran ayı satış rakamını tüm dünya ile paylaştı.

Geçtiğimiz ay çift vardiya iddiası ile gündeme gelen Xiaomi, bugün ortaya çıkan satış rakamları ile bu bilgiyi de doğrulamış oldu. Haziran 2024’te toplam 10 bin adet Xiaomi SU7 satışı yapmayı başaran şirket, görünüşe göre artık siparişlere yetişemiyor. Temmuz ayında da çift vardiya sistemine devam edecek olan Xiaomi, bu ay da 10 binden fazla Xiaomi SU7 siparişi teslim etmeyi amaçlıyor.

Mayıs ayında toplam 8 bin 630 adet SU7 satışı yapmayı başaran şirket, Nisan’da bu rakamı 7 bin 58 olarak açıkladı. Rakamlara göre son üç ayda satış eğrisini yukarı yönlü değiştiren Xiaomi, yıl boyunca toplam 100 bin elektrikli araç satışı yapmayı planlıyor. Tabi bu sipariş rakamları araçların teslim süresini biraz geciktiriyor olsa da kullanıcıların gönlünü almayı unutmayan Xiaomi, bir süredir beklemede olan müşterilerine hediyeler dağıtacağını da bildirdi.

Çin’in elektrikli otomobil tarafındaki başarısı takdire şayan. Siz elektrikli otomobiller arasında en çok hangisini beğeniyorsunuz? Xiaomi SU7 ülkemizde satışa sunulsa almayı düşünür müsünüz? Fikirlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir