Jeff Bezos’un “Koru” adlı lüks yatı Fethiye Göcek’ten sonra Bodrum’da

Üç direkli 500 milyon dolarlık süperyatta Jeff Bezos 4 yıldır birlikte olduğu Lauren Sanchez ile nişanın ardından Bodrum’a geldi. Kissebükü’nde demirleyen yatta Lauren Sanchez denize girerek yüzdü. O anlar vatandaşlar tarafından kaydedildi.

Jeffrey Preston Bezos, dünya çapında faaliyet gösteren teknoloji şirketi Amazon’un kurucusu, CEO’su ve başkanı olarak biliniyor.

“KORU” ÖZELLİKLERİ

Koru, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’a ait lüks özel süper yat sınıfında yer alıyor. Yat, 2021’den itibaren Oceanco tarafından Hollanda’da inşa edildi ve Nisan 2023’te teslim edildi.127 metre (417 ft) uzunluğunda üç direkli bir yelkenli yat olan “Koru” 500 milyon dolara mal oldu. Devreye alındığında, yat Andrey Melnichenko’nun Yelkenli Yat A’dan sonra dünyanın en büyük ikinci yelkenli yatıydı.

TÜRKİYE’YE İKİNCİ GELİŞİ

Jeff Bezos’un 136 metrelik ultra lüks diğer yatı ‘Flying Fox’, Fethiye’ye Şubat ayında da demir atmıştı. Dünyanın en büyük 20 yatından birisi olan ‘Cayman Adaları’ bayraklı ‘Flying Fox’un Fethiye iskelesinde 600 bin litre yakıt almıştı.

Almanya’da 2016 yılında inşa edilen ultra lüks yatta 22,5 metre genişliğinde, 12 metre uzunluğunda yüzme havuz, jakuzi, spa, spor salonu, su sporları alanları ve sinema salonları da bulunuyor. İki de helikopter pisti bulunan yatta aynı zamanda biri ana süit, 10’u VIP olmak üzere 11 kabinde 22 misafir ağırlanabiliyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir